Vicente Amigo Istanbul’da

En sevdiğim gitaristlerden biri olan Vicente Amigo Istanbul’a geliyor. 17 Mayıs Cumartesi Cemal Reşit Rey Salonunda saat 20:00’dan itibaren bizlerle olacak. Kaçırmayın derim.

Biyografisi aşağıda:

1967’de İspanya’da, Sevilla yakınlarındaki Guadalcanal kasabasında doğan filamenko gitaristi Vicente Amigo, “yeni Paco de Lucia” olarak kabul edilmektedir. Bu kadar genç biri için oldukça muhteşem bir iltifat!

Yine de yenilik konusundaki müthiş yeteneğini ve bugüne kadarki olağanüstü kariyerini gözönünde bulundurduğumuzda, bu karşılaştırmanın çok da abartılı olmadığını görürüz.

Amigo’nun uluslararası kariyeri, Milton Nascimento, Wagner Tiso, Al Di Meola, Joáo Bosco, John McLaughlin gibi ünlü sanatçılarla ortak çalışmalar sergilemesini sağlamıştır.

Kayıt stüdyolarından uzunca bir süre ayrı kalmadan önce, “Ciudad de Las Ideas” adlı albümü için Filamenko dalında 2001 Latin müzikleri Grammy Ödülü’nü kazanmasının ardından beş yıl boyunca çeşitli turnelerden ve Sting gibi sanatçılarla birlikte gerçekleştirdiği ortak çalışmalardan sonra Vicente Amigo, beşinci albümü “Un Momento en el Sonido”yu yayınladı.

Günümüzde hem filamenkonun en çok satan hem de en yenilikçi sanatçısı olarak görülen Amigo, şairlikle ticari şöhret arasında bir yerde, filamenko sanatçılarının yeni neslini temsil etmektedir.

Reklamlar
Bu yazı Konser, Müzik içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to Vicente Amigo Istanbul’da

  1. coşkun dedi ki:

    17 mayıs akşamı cemal reşit rey salonu büyük bir yeteneği konuk etti .
    Bende oradaydm . bugüne kadar yaşadığım en iyi deneyim. Benim fikrmi soracak olursanız paoc de lucia’nın yeni veliahtı. Helal olsun ben inanıyorm ki o akşam herkesin gönlünü mest etti. Buradan kendisini tebrik ediyorum , başarılarının devamını diliyorum. Ve tabii ki de onu tekrar aramızda (istanbul’da) görmek en büyük dileğim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s