Canlı Müzik ve Beyhude Çabalar

Hepimiz elimizden geldiği ve cebimiz müsaade ettiği kadar çabalayıp evimizdeki sistemlerimizi en iyi hâle getirmeye çalışıyoruz. Bazılarımız uzun süre debelenmeye devam ediyor, bazılarımız da ya parası ya da hevesi bittiği için vazgeçiyor.

Bu çabaların amacı da genellikle “aslına uygunluk” oluyor. Bu işin aslı da “canlı müzik” olduğu için haliyle amaç canlı müziğe yakınlaşmak oluyor. Acaba beyhude mi debeleniyoruz?

Aynı hisse iki hafta önce Timpani’deki canlı Çello konseri sırasında bir kez daha kapıldım. Adnan Bey sağolsun dört tane pırıl pırıl konservatuar öğrencisi çellist’i konser vermeleri için üst kata getirtmiş. 30 civarında misafirle tadından yenmeyecek bir konserin dinleyicisi oldum. Genç çellistler ilk önce dörtlü ve daha sonrada solo performanslarla bizi mest ettiler.

Iki metre önümde en naturel haliyle, canlı, mikrofonsuz, amplisiz olarak çalan bir çello’yu dinlemek her zaman mümkün olmuyor. Tadı damağımda kalan bir konser oldu.

Her canlı müzik dinletisinden dönerken de olduğu gibi, evlerde canlı müziğe yakın bir sistem oluşturmanın mümkün olmadığını düşünerek eve döndüm.

Timpani

Reklamlar
Bu yazı Müzik içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s